Kahverengi Göz Makyaj Türkiye’de çoğunlukla kadınların göz rengi kahverengi. Kahverengi göz rengine yakışacak makyak tüyolarını sizlerle paylaşıyoruz.

KOBALT MAVİSİ
Makyaj uzmanı Emily Kate Warren “kahverengi, temel renklerin karışımından oluşan bir ton olduğu için birçok kullanım seçeneği vardır” diyor. Kahverengi gözlülere en yakışan rengi ise kobalt mavisi olarak vurguluyor. Warren, “bu elektrikli ton, kahverengi gözlerde pop bir efekt yaratıyor. Bu kontrast benim çok hoşuma gidiyor” diyor.

MOR KİRPİKLER
Mor vurgular özellikle kahverengi ve ela gözlerle müthiş bir uyum içerisindedir. Zaten içinde birçok ton barındıran kahverengi gözler, yaratacağınız ufacık bir kontrast ile zaten çok dramatik bir görünüme sahip olacaktır. Warren da bu dramatizmi yaratmanın en etkili yollarından birinin mor maskaralarla sağlanabileceğini söylüyor.

ALTIN PARILTI
Altın parıltıları kulağa fazla iddialı gelebilir. Ama bu metalik farların farklı tonları olduğunu da hatırlatmamızda fayda var. Kahverengi gözlere en uyumlu altın tonları ise içinde hafif yeşil renk barındıranlardır. Makyaj uzmanı Warren “Yeşil efektler hem mat hem metalik farların birçoğunun içinde saklıdır ve kahverengi gözlülere çok yakışır” diyor ve en çok da içinde yeşil saklı olan altın ışıltısına sahip farları öneriyor.

BRONZ EFEKT
Makyaj uzmanı Emily Kate Warren bakır tonlarında göz farlarını da kahverengi ve ela gözlüler için tavsiye ediyor. Bu baskın rengi kemik ve açık gri gibi nötral tonlarla karıştırarak kullanmamamızı söylerken “Bronz tonlarındaki farlar gözleri aydınlatacak ve bronz parıltılar gözlerde farklı bir doku yaratacaktır” diyor.

LACİVERT EYELINER
Koyu mavi ve lacivert eyeliner ve göz kalemi özellikle gündüz makyajı için ideal. Kahverengi gözlerle dozunda bir kontrast yaratacak olan lacivert, kahverengi gözlüler için biçilmiş kaftan! Makyaj uzmanı Warren “Lacivert tonları kahverengi gözü daha canlı gösterir. Üstelik bunu doğal bir görünümle taşıyarak! Örneğin siyah göz kalemiyle bu durum pek mümkün değildir” diyor.