Kendi doğal saçlarınıza, ufak dokunuşlar yaparak ışıltı katabilirsiniz. Böylece hem trend görünürsünüz hem de saçlarınız çok canlı ve havalı durur. Bunun için yapmanız gerekense, saçlarınızın aralarına farklı tonlarda dokunuşlarda bulunmak. Dünyaca ünlü yıldızların saçlarında uyguladığı bu formülü görmek istiyorsanız; önerilerimize dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Gölge attırmak Angelina Jolie gibi saçlarınızın aralarına gölgeler yaptırabilirsiniz. Bu tip gölgeler, yüzü her zaman daha renklendirir. Bu görünüm için natürel kahverengi saça, sarı ve bal tonlarında ışıltılar serpiştirebilirsiniz.

Gölge attırmak Saçlarınız koyu renkse ve gözlerinizi ortaya çıkarmak istiyorsanız; o zaman Mila Kunis’i örnek almanızı öneririz. Saçlarınızın boylarına yoğun gölgeler attırabilirsiniz. Böylece yüzünüz keskin değil daha yumuşak ve güzel görünür.

Gölge attırmak Çok doğal bir görünüm yakalamak için, küllü kahve saçları tercih edebilirsiniz. Katie Holmes gibi, saçlarınıza seyrek olarak gölgeler attırıp elegan bir görünüm kazanabilirsiniz.

Gölge attırmak Jennifer Lopez’in saçlarını, neredeyse beğenmeyen yoktur. Çok beğenilen saç rengine ulaşmak için, koyu sarı tonlarında gölgeler attırabilirsiniz. Ayrıca, kahverengi saçlara açık tonlarda altın dokunuşlar yapabilirsiniz.

Gölge attırmak Victoria Beckham’a çok yakışan saç rengini kendi saçınızda da görmek istiyorsanız; o zaman kestane rengi saçınızın üzerine karamel tonlarda gölgeler uygulatabilirsiniz.


Gölge attırmak Emma Watson’ın saçlarında uyguladığı, açık tonlardaki bu güzel saç rengini siz de deneyebilirsiniz. Kendi doğal saç renginizi 2 ya da 3 ton açıp, aralara gölgeler uygulatarak hareketli bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Gölge attırmak Eğer esmer bir tene sahipseniz; Salma Hayek’in saçlarından ilham alıp, saç uçlarına açık tonlarda kızıl kahve gölgeler yaptırabilirsiniz. Böylece saçlar her zaman daha ışıltılı ve canlı görünecektir.