Kol yoran uzun fön çekme işleminden sonra fönümüzün kısa sürede bozulması kadar sinir bozucu bir şey olamaz. Fönümüz bozulmasın diye yapmamız gereken birkaç sihhirli dokunuşla güne hazır bir şekilde başlayabiliriz. İnce telli ve sönük saçlara sahipsek, havalı saçlar istiyorsak fön çektikten sonra saç diplerine krepe yapmamız gerek.

Krepe yapmanın püf noktasıysa sadece saç diplerine hafif dokunuşlar yapılması gerekmesidir. İnce saçlarda abartılı krepeler, günlük hayatta kötü duracağı gibi bir süre sonra düşerek çirkin bir görüntü de oluşturabilir.

Krepe adımı:
Fön çektiğimiz saçımızı kulak hizasında enine ikiye bölüp yukarıya doğru adım adım saç diplerine sık dişli bir tarak yardımıyla krepe yapabiliriz. Krepe, saçlarımıza hacim kattığı gibi fönümüzün de kalıcı olmasını sağlar.

Sabitleme adımı:
Saçı hacimli göstermek için fön çektiğimiz saçı aralardan kaldırıp sert bir saç spreyi sıkabiliriz. İnce telli saçlar için sert bir sprey kullanmak daha doğru olacaktır. Son olarak saçımızın ön kısmına dikkatli ve gözümüze gelmeyecek şekilde sprey sıkarsak gün boyunca dayanacak saçlara sahip oluruz.