ince dudaklarTürkiye’nin en güzel kadınlarının makyajlarını yapan makyaj artisti Burçin Göksu, ince dudaklarından şikayetçi olan kadınlar için makyaj önerileri veriyor.

Burçin Göksu, söyleşimize başlamadan önce bir noktaya dikkat çekmek istedi: Kadınların soğuk havalarda sıkça yaşadığı bir durum olan dudakların kuruması ve çatlaması.

Dudaklarınızın güzel görünmesini istiyorsanız herşeyden önce çatlamalarını önlemeniz gerek diyor Göksu. Bunu önlemek içinse yanınızda taşıyacağınız bir çatlak kremi, vazelin veya lipsitick yeterli.

Ruj seçimi önemli
Makyaja başladığınızda dudaklarınız çatlak olmamalı çünkü bunu bir anda gidermek mümkün değil. Özellikle kışın, ruj seçiminizi dudak koruyuculu olanlardan yana tutmalı.

Bazı pudralı rujlar güzel görünmelerine rağmen dudaklarınızı kurutabilir diyor Göksu.

Dolgulu dudaklar
Son yıllarda gelişen estetik operasyonlarına bir de ince dudak iyileştirilmesi ilave edildi diye sözlerine devam ediyor. Bu çok kolay bir işlem diye de eklemeyi ihmal etmiyor.

Birbirinden doğal yapılan enjekte dolgular, slikon tamponlar ve kalıcı dudak kontürlerinin ince dudaklardan kurtulmak isteyen kadınlar için kalıcı bir çözüm olduğunun altını çiziyor ve öneriyor.

Üst dudaklar için
Üst dudağı ince olan hanımlara önerisiyse dudaklarının renginde kalemlerle kontür çizmeleri.

Bir diğer önerisi; koyu renk ruj kullanırken aynı koyulukta kalem ile kontür çizimi. Yani hem açık renk hem koyu renk uygulamalarda kullanacağınız kontür kalemleriyle dudak içini de gelişi güzel geçişler vererek bütünlüğünü sağlamak mümkün diyor.

Alt dudaklar için
Alt dudağı ince olan kadınlar içinse; dudak bakımını yaptıktan sonra yüzlerine sürdüğü fondoteni son olarak komple dudağa sürmelerini öneriyor.

Ardından pudra ile sabitleyip alt dudağın doğal sınırını aşacak şekilde dudak kalemi ile kontür çekmeli düyor Göksu.

Çekilen kontürü dağıtarak ve parlatıcı sürerek dolgun görünmesini sağlamak da mümkün.

Parlatıcılar önemli
Ruj seçerken parlak renkler olmasına dikkat ederseniz hem istediğiniz görüntüyü yakalar, hem de dudaklarınızı olduğundan daha dolgun göstermiş olursunuz.

İnce dudakları olan kadınlara kesinlikle mat ruj sürmemelerini söylüyor ve haftaya görüşmek üzere diyor Göksu.

Burçin Göksu’nun diğer yazılarını www.burcingoksu.com adresinden de takip edebilirsiniz.