Mesele Hürrem olabilmekte. Ama ilk önce saçlarınızı “saray bakırı ” rengine boyatmanız gerekiyor… Hürrem saçlarınız olmadan asla Hürrem olamazsınız” diyor ünlü saç tasarımcısı İlker Yavrutürk. Dünyayı erkekler yönetir, erkekleride kadınlar.” İktidar, saltanat, kudret işte tüm bu duygular “Muhteşem Yüzyıl” dizisiyle gündeme oturdu.

Hürrem Bakırı

Her bölüm Hürrem‘in kıyafetleri, aksesuarları ve değişmeyen tek enstrumanı “saray bakırı” saç rengi. İnanılmaz çekici ve etkileyici değil mi? Kül kedisinin bir saltanatı yönetmesi ve bunu tam manasıyla etrafındaki herkesi teker teker yenerek başarması herkesi etkiledi ve merakla neler olacağı b

ekleniyor.

Ünlü saç tasarımcısı İlker Yavrutürk; “Kişisel garantimi verebilirim Hürrem’in saç rengi değişirse dizinin izlenme oranında düşüş belirecektir. Bu saç rengi, hem makyaj hem de kıyafet gerektirdiği gibi günlük kullanımda da yıllardır üst düzey yönetici müşterilerime uyguladğım kadar ev hanımlarının da tercih ettiği bir renktir.

Ortalama 4-5 haftada bir dip boyası gerektirir, ama en önemlisi eğer kaliteli boya kullanılırsa akma ya da havlularınıza renk verme gibi bir sorun yaşamamanız..

Saçlarınızın rengi doğal ise yarım saat içerisinde bu rengi kolayca uygulayabilirsiniz. Eğer saç renginiz koyu tonlarda boyalı ise veya beyazlarınızı kapatıcı boyalarla kestane veya kahve tonlarındaysa, renk çözücü losyon yardımıyla 1 saat içerisinde yıpranmadan kolayca “saray bakırına” ulaşabilirsiniz.

Saray Bakırı Saç Rengi

En kötü senaryoyla Hürrem saçlarına ulaşmayı düşünürsek… Mavi siyah boyalı bir saçın bile 1 buçuk saat içerisinde renk çözme ve boyama işlemleriyle kolayca ve kalıcı bir bakır rengine ulaşmak mümkün..

Eğer saç tonunuz açık renk röfleliyse ise boyama “pigmentasyon” tekniğiyle çift kat boyanmalı ki saç rengi deniz ve havuzda hemen solmasın.

Şampuanınızı renk koruyucu olarak değiştirirseniz akımı daha geç olacaktır.

Ayrıca bakır rengi saçlarınızı, pastel bakır tonları ve şeftali yansımalı renklerdeki makyaj ürünleriyle tamamlamanız müthiş bir görüntü yaratacaktır.

Saç Tasarım Uzmanı

İlker Yavrutürk


Aslına bakarsak, bu yıl kadınlar arasında kızıl saç çok popüler. Öyle ki, bu yıl ünlü kadınlar arasında kızıl saç tonlarını sıkça görebiliyoruz. Bu renk tonunu sadece Hürrem Sultan karakteri ile bağdaştırmak yanlış olur. Her ne kadar sitemizde bulunan ankette Kızıl saç açık ara sonuncu olsa da, bu yıl oy oranında artış sağlanacak gibi görünüyor.

Bu yıl kızıl saç tonlarını kullanan ünlülerden bir aranjman hazırladık sizlere, fikir edinmeniz açısından galerimize gözatın…