Bir randevunuza geç kaldınız, ya da yoğun tempoda çalışan iş kadınısınız. Fakat güzelliğinizden ödün vermek istemiyorsunuz. Bu durumda makyaj yaparken en ince detayına kadar değil de, hızlı bir şekilde çok hafif makyaj yapabiliriz.

Hızlı makyaj yapmanın püf noktaları öncelikle malzemelerimizi iyi tanımaktan geçer. Elinizdeki malzemeleri iyi tanır ve onu iyi kullanırsak çok rahat bir şekilde makyajımızı yapabiliriz.

Seçeceğimiz renklerin soft olması lazım, çok zor renkler seçmememiz lazım çünkü çok hızlı hareket etmemiz gerekecek ve çok hızlı bir biçimde ürünü yüzümüze yedirmemiz lazım. Bu yüzden sert ve agresif renkler değil, daha yumuşak daha soft renkleri kullanmamız lazım

Hızlı makyajda öncelikle ten makyajımızı doğru yapmamız gerekiyor. Yani ten makyajımızın bütünlüğünü güzel yapmamız gerekiyor. Tenimize süreceğimiz pudranın bölge bölge dalga dalga olmaması, allığın dalgalanmaması gerekiyor. Bu yüzden pudramızı fondöten kullanmıyorsak eğer düzgün biçimde cildimize oturtmamız gerekiyor.

Makyajımıza ten makyajıyla başlayarak, hızlı bir şekilde natürel allığımızı kullanarak, daha sonra gözlerimizi boyayarak, en sonda da hafif bir ruj sürerek makyajımızı tamamlarız.

  • Bakım kremi, fondöten, güneş koruması üçlüsünü ayrı ayrı kullanmaktansa en az 15 faktörlük bir güneş kremini cildinize masaj yaparak sürdüğünüzde hem canlıbir ten rengine kavuşmuş, hem de cildinizin ihtiyaç duyduğu günlük bakımı yapmış olursunuz.
  • Ruj yerine renksiz parlatıcıları kullanırsanız zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Taşırarak sürme kaygınız olmaz, rujun aksine sürekli tazelemeniz de gerekmez. Üstelik canlı ve genç bir görünüm elde etmiş olursunuz.
  • Göz makyajı en çok zaman alan makyaj adımıdır. Ten renginize yakın bir ton seçerek özel ilgi ve şekillendirme gerektiren diğer uygulamaları atlayarak kısa yolda güzel bir sonuş elde edersiniz: Gözleriniz yorgun görünmez ve irileşir.
  • Suya dayanıklı bir rimel kullanın. Bu tür rimeller daha uzun süre kalıcılığını korur. Göz kenarına yakın kirpiklerinizin kıvrımlı görünmesine özenin.
  • Cildinizin türünü, yüzünüzün şeklini, size hangi renklerin ve kozmetik ürünlerini bilirseniz her yerde her zaman daha hızlı bir şekilde makyaj yapabilirsiniz. Kendinizi tanıyın.