Özellikle çalışan kadınlar, günlük yaşantısında saçlarına pek vakit ayıramazlar. Bu yüzden onlar için pratik saç modelleri hayati önem taşır. Aynı şekilde sabah okula yetişmeye çalışan öğrenciler de bu durumdan müzdariptir. Bu durumda günlük pratik saç modelleri yardımınıza koşuyor.

Belki basit bir topuz, ya da bukleli saçlar, en basitinden bir at kuyruğu sizin kurtarıcınız olabilir. Bu yazımızda günlük saç modellerini inceliyoruz ve yapımlarını paylaşıyoruz.

Rahat Topuz Rahat topuz
Kate Beckinsale’nin saçını modern kılan ne? Saçlarınızı önden hafifçe kabartarak, saçlarınızı arkaya tarayın. Sonrasında da kıvrak bir hareketle basit bir topuza dönüştürün.
Doğal bukleler Doğal bukleler
Beyonce gibi doğuştan bukleli saçlara sahip değilseniz şayet nemli saçınızı birkaç parça halinde örerek yatın. Sabah kalktığınızda örgüleri parmaklarınızla ayırın. İşte siz de doğal buklelere sahipsiniz.
Hareketli kıvrımlar Hareketli kıvrımlar
Gwen Stefani yarım toplayarak kabarttığı saçları ile ne kadar da şık görünüyor değil mi? Eğer katları saçlara sahipseniz siz de fönü dışa doğru uygulayın ve yarım şekilde toplayın.
yüksek topuz Yüksek topuz
Bu saçı uygulamak için balerin olmanıza gerek yok. Cesur olun yeter. Saçınızı tepede toplayarak örün ve o örgüyü döndürerek topuz haline getirin.

ince detay İnce detay
Scarlett Johansson gibi ince siyah bir bantla değişklik yapın. Saç bandı veya farklı saç aksusuarları kullanmak hem kısa zamanınızı alır, hem de inanılmaz derecede değişik görünüm kazandırabilir.
saç kremi Saç kreminin sırrı
Ginnifer Goodwin gibi kısa saçlarınız mı var? O zaman uygulamanız da çok kolay. Islak olan saçlarınıza krem uyguladıktan sonra, fırçayla birlikte yukarıdan aşağıya doğru kıvrımlarla saçınızı kurutun.
gevşek kıvrımlar Gevşek kıvrımlar
Taylor Swift gibi maşa uyguladığınız saçlarınızı gevşekçe toplayın. Zaman kazanmak için bunu geceden yapabilirsiniz. Sabaha uyandığınzda daha doğal buklelere sahip olmuş olursunuz. Ya da bunu gazete kağıdı ile yapın. Tarifi için tıklayın