Her makyaj her göze yakışmaz. Göz şeklinize göre yaptığınız makyajla kusursuz görünümü yakalayın! Makyaj kadın için vazgeçilmezdir ve doğru uygulandığında güzel ve kusursuz bir görünüm sağlar. Bu tüyolarla kusursuz görünümü elde etmek hiç de zor değil.

küçük göz Küçük gözler için yapılan makyajda amaç gözleri belirginleştirmektir. Göz kapağına açık renk far sürülür ve daha mat bir farla gölge yapılır. Kirpiklerin üstü ve kaşların altı açık tonlarda bir farla aydınlık gösterilmelidir. Göz içleri beyaz göz kalemi ile boyanır ve kirpikler bol bol rimellenir.
çukur göz Çukur gözler için makyaj yine gözleri belirginleştirmek için yapılır. Kaşların altına orta koyulukta, göz kapağına açık tonlarda bir far sürülür. Göz kapağı ile kaş arasına yine orta koyulukta bir farla gölge yapılır. Göz içine beyaz göz kalemi uygulanır ve alt kirpikler hafif, üst kirpikler daha yoğun olacak şekilde rimellenir.
yuvarlak göz Yuvarlak yapıdaki gözler, verdiği ifadeyi değiştirebilmek için mümkün olduğunca badem göz tipine benzetilir. Göz çukuruna koyu tonlarda bir far uygulanır ve göz kapağı kıvrımı belirginleştirilir. Alt ve üst kirpik diplerine kalem ya da eyeliner ile ince çizgiler çekilir, kuyruk kısmında dışa doğru uzatılır ve dış noktalarda belirginleştirilir.