Her kadın kendini olduğundan daha genç göstermek için özen göstenir. Bunun için bakım ürünleri kullanılır, giyime dikkat edilir, makyaj konusunda hassasiyet oldukça yüksektir. Peki saç renginiz veya saç kesimiz ile genç gösterebileceğinizi biliyor muydunuz ?

Saçınızın kesimine ve rengine göre 10 yaşa kadar daha genç bir görünüm elde edebilirsiniz. Orta yaşlı kadınlar tavsilerimize kulak verip saç kesimlerini veya renklerini değiştirirlerse, 20 yaşındaki kızlara taş çıkartabilirsiniz.

Önerilerimize başlıyoruz.
Çok açık renkli saç tonları kullanmaktan kaçının. Saç açma işlemleri her saçta olan altın tonlu ışıltıları yok ettiği için genç görünümü de engeller.
Doğal saç renginize yakın renkler tercih edin.
Kısa saçlar sizi daha enerjik, dolayısıyla daha genç gösterir. Uzun saçlar yüzünüzü de daha uzun göstereceğinden ifadenizi mutsuzlaştırabilir. Özellikle herkese yakışan orta boy saç boynunuzdaki yaş imlerini de gizleyecektir.
Uzun saç seviyorsanız kahkül kullanmayı deneyebilirsiniz. Yüz tipinize uygun kahkül tipini de Yüz şekline göre kahkül kesimi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Kahkül gözlerinize vurgu yaptığı için yüzünüzdeki kırışıklıkları gizler ve kaz ayaklarını örter.
Çok katlı saç kesimleri hem kullanış, hem de model alternatifi açısından en zengin modellerdir. Özellikle yukarıyı gösteren katlar, doğal dalgalar ve haraketli kesimler enerjik bir görünüm kazandırır.