Saçlarınızın rengini değiştirmek ve doğal bir saç rengine kavuşmak istiyorsanız fındıkkabuğu saç boyasını tercih edebilirsiniz. Saç boyaları içinde bizce en çok tercih edilen ve en kullanışlı saç rengi fındık kabuğu saç boyası. Çünkü fındık kabuğu saç rengi hem her tene uyum sağlıyor hem de sanki saçlarınızda boya yok da saçınızın kendi doğal rengiymiş gibi duruyor. Fındık kabuğu saç rengini en iyi taşıyan ünlüye Çağla Şıkel’i örnek gösterebiliriz.

Yaz mevsiminde güneş fındık kabuğu rengine boyanmış saçlarınıza vurduğunda ışıltısından ve parlaklığından son derece hoşnut oluyorsunuz. Kış mevsiminde de fındık kabuğu saç rengi bizce oldukça sıcak ve kış mevsimine uyumlu bir saç rengi.

Yalnız saçınızı fındık kabuğu rengine boyamadan önce saçınızın mevcut rengine dikkat edin. Çünkü tam olarak fındık kabuğu rengini yakalamak için saçınızın yeterli açıklıkta olması lazım. Çok koyu renk saçlara direk fındık kabuğu saç boyasını uyguladığınızda, ortaya fındık kabuğunun gerçek rengi çıkmıyor. Bu sebeple uzman bir kuaföre gidip gerekli ise eğer saçınızın rengini açtırıp üzerine fındık kabuğu saç boyasını uygulatın. Böylece ortaya çıkacak sonuçtan emin olursunuz.