saç serumu yapımıSaç bakımı için saç serumu en önemli etkenlerdendir. Saç serumu saçlarınıza parlaklık verebilir, canlılık katar, saç dökülmesini önleyebilir, saçlarınıza doğal bir yumuşaklık vermektedir. Bunlar için bir sürü para vermenize gerek yok. Evde kolayca doğal bitkisel ürünlerden saç serumunuzu yapabilirsiniz. İşte size birkaç tane kolay tarif:

Doğal parlaklık için serum tarifi
Eğer saçlarınız mat ve sönük bir haldeyse size müjdemiz var. Saçlarınıza doğal parlaklık veren bitkisel bir çözüm sunuyoruz. Doğal yağlarla saçlarınıza bakım uygulayarak mükemmel saçlara sahip olabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı jojoba yağı
  • 1 yemek kaşığı badem yağı
  • 1 yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağı
  • 2 yemek kaşığı avokado yağı
  • 1 yemek kaşığı argan yağı

Yapılışı
Bu malzemeleri bir şişe içerisine alın ve iyice karıştırın. Saçlarınızı yıkadıktan sonra saçlarınız nemli iken bu yağ karışımını saçlarınıza uygulayın bu sizin saçlarınıza bebeksi bir parlaklık verecek.

Kıvırcık Saçlar için Saç Serumu
Eğer kıvırcık saçlara sahip iseniz, saçlarınıza düzenli bakım yapmanız gerekir. Kıvırcık saçlar yapısı itibari ile kuruluk oluşturur ve saçlarınızı parlak ve canlı görünmesi için saç serumu gereksinimi ister. Saç köklerine uygulayacağınız 2 yemek kaşığı hint yağı ve 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını karıştırarak saçlarınıza uygulayın. Saçlarınız da iki saat kadar beklettikten sonra saçlarınızı durulayın. Göreceksiniz ki birkaç hafta içerisinde saç kökleriniz güçlenecek, saçlarınız daha parlak ve canlı olacaktır.

Saçlarınıza hacim ve canlılık vermek, saçlarınızı ipeksi yumuşaklığına sahip olmasını istemez misiniz?
Bunun için 5 damla e vitamini içeren yağ, 4 yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağı ve lavanta yağını karıştırın ve karışımı saçlarınıza uygulayın ve bir iki saat sonra saçlarınızı durulayın. Göreceksiniz ki saçlarınız ipeksi yumuşaklığı, canlılık ve parlaklık verecek.