saç rengini açmakSaçınızın koyu renginden can sıkıntısı geldiyse size vereceğimiz saç rengini açma yolları ile bunu başarabilirsiniz. İşte doğal yollarla saç rengi açma yöntemlerini siz okurlarımız paylaşıyoruz.

Bal saç rengi açıyor bunu biliyor muydunuz sevgili okurlarımız? Evet doğru okudunuz sevgili hanımlar bal ile saçımızın renk tonunu daha açık yapabiliyoruz. Peki balı nasıl kullanacağız biliyormusunuz. Balın içinde doğal yollarla bulunan hidrojen peroksit saç renginin açılmasını sağlar. 1/2 fincan saç kreminin içine 3/4 fincan bal ekleyin. Nemli saça bu karışımı sürün ve plastik bone ile kapatın. 8 saat kadar bekletin ve saçınızı yıkayın.

En bilindik saç rengi açıcımız elbet deki limon suyu. Taze sıkılmış limon suyu saç rengini açar. Limon suyuyla saç rengi nasıl açılır?

Limon da saç rengini açar ve daha aydınlık, ışıltılı saçlara sahip olmanızı sağlar. Etkili sonuç için taze sıkılmış limon suyu tercih etmenizi öneririz.

Bire bir üç ölçüde limon suyu ve suyu karıştırın. Bir sprey şişesine karışımı dökün ve saçınızı sıkın. Bu tarifi güneşli günlerde yapmanızı öneririz. Limonun işe yaraması için ısı gerekmektedir. Limon suyu sıktıktan sonra mutlaka saç bakımınızı yapın. Aksi takdirde saçlarınız kuruyabilir.

Evde saç rengi açma yolları içinde hepimizin bildiği ama etkisinden emin olmadığı bir diğer yöntem de papatya suyuyla saç rengi açmaktır. Papatya suyu saç rengini açar. Kendimiz de papatya suyunu kullanarak saçımızın rengini daha açık bir tona getirebiliriz.

En bilindik saç açıcı bitkilerden olan papatya özellikle solgun sarı saçlar için çok etkilidir. Saç uçlarını haftada bir papatya çayı ile yıkamak saçlarınızın parlamasını sağlar.