Güzel görünmek sandığınız kadar zor değil! İşin sırrı ipuçlarını bilmekte! Güzel görünmek için doğru teknikleri bilmek ve bu teknikleri uygulamak için biraz cesur olmak yeterli…

Vücut Pudrası

  • Yağlanmaya başlayan bölgelere bir miktar vücut pudrası serpiştirerek; makyajınızın mükemmel görüntüsünü, çizgileriniz belirginleşmeden koruyabilirsiniz.
  • Duşa girmeden önce kuru bacaklara pudra uygulandığında, ipeksi dokusuyla jiletin teninizde daha kolay kaymasına yardımcı olur. Böylece ciddi kesiklerin de önüne geçmiş olursunuz.
  • Yağlanmaya başlayan saç diplerine fırçayla uygulayıp taradığınızda pudra yağı emer ve saçlarınıza temiz bir görünüm kazandırır.
  • Zedelenebileceğini düşündüğünüz bölgelere sürdüğünüz ya da ayakkabınızın içine serpiştirdiğiniz bir miktar pudra, teri emer. Unutmayın; daha az nem, daha az sürtünme demektir.

Evde Kahkül Kesimi
Kakülleriniz sevdiğiniz boyu geçtiği zaman, kesimi bedavaya getirebilirsiniz. İşe ıslatıp saç kurutma makinesiyle kuruttuğunuz kaküllerinizi öne doğru tarayarak başlayın. Sonra orta ve işaret parmaklarınızın arasında, fazla çekmeden kaküllerinizi tutun. Çünkü kestiğinizde saçların bir miktar kıvrılma payı olacak. Tuttuğunuz saçları, bir makas darbesiyle hafifçe kesin. Sonuç; modern bir kakül olacak.

Güzel Dekolte Bölgesi Elde Etmek İçin;
Straplez elbiseye en çok yakışacak aksesuar; pürüzsüz, ışıl ışıl bir ten ve dolgun göğüslerdir kuşkusuz. Ve siz bu görünüme yalnızca birkaç fırça darbesi kadar yakınsınız…

Hazırlık:
Duşta omuz ve göğüs bölgenize lif kullanarak peeling yapın. Ardından bu bölgeyi iyice kurulayın.

Uygulama:
1. Mercimek büyüklüğünde ince simi, bir miktar vücut losyonuyla karıştırın ve hafif dairesel hareketlerle dekolte bölgenize uygulayın.

2. Sivilceler ya da lekeler varsa, üzerlerine fırça ile bir miktar kapatıcı uygulayın ve sonra ürünü transparan pudra yardımıyla sabitleyin.

3. Göğüslerinizin üst kısmına, dıştan içe doğru (yarım ay şeklini andırır biçimde) bronzlaştırıcı pudra uygulayın. Böylece göğüsleriniz çok daha dolgun görünecek.

4. Köprücük kemiklerinizin üzerine, göğüslerinizin arasına ve omuzlarınıza krem dokulu ışıltılı bir aydınlatıcı sürün. Güzelliğin en büyük tamamlayıcılarından biri olan maskara, aynı zamanda mükemmel bir eyeliner olabilir. Eğik uçlu bir eyeliner fırçasını, maskara tüpünün içine dikkatlice batırın ve fırçayla kirpik dibiniz boyunca ince bir hat çekin.