Her yerde kullanabileceğiniz hem pratik, hem de şık bir topuza sahip olmak istermisiniz? 6 adımda mükemmel bir ense topuzuna sahip olacaksınız! ÖZellikle abiye kıyafetlere çok yakışan ense topuzu, olgun ve ağır görünmek istediğiniz her yerde yapabilir ve kullanabilirsiniz.

Kadınlar olarak topuz saçı zaten sevdiğimiz aşikar. Fakat, ense topuzu diğer topuzlardan bir adım öne çıkıyor ve zarifliği ile herkesin beğenisini kazanıyor.

Ense topuzu yapmak isteyen hanımlar için Ense Topuzu Nasıl Yapılır? resimli olarak anlatıyoruz.

İlk olarak saçınızın temiz olmasına özen gösterin. Güzelce taradığınız saçlarınızı lastik toka yardımı ile ensenizde çok sıkı olmayacak şekilde bağlayın.Bağlamış olduğunuz saçınızı ikiye ayırın. Baş ve işaret parmağınızı kullanarak saçınızı ikiye ayırdığınız yerden içe doğru hafifçe geçirin.

Saçınız bu halde bile çok farklı değil mi? Biraz daha spor görünüm kazanmak istiyorsanız bu şekilde de kullanabilirsiniz.Sonra altta kalan saçınızı içe doğru kıvırın.Kıvırdığınız saçın sabit durması için tel toka yardımıyla tokanıza tutturun. Birinci aşamada saçınızı bağladığınız tokanın görünmemesine dikkat edin.Son olarak kıyafetinize uygun bir aksesuar ile ensenizde oluşturduğunuz topuzunun üst kısmını süsleyin!