Hayatınızın bir döneminde saçlarınızın dümdüz olmasını istediğinizi itiraf edin!

Bu saç modeli hem yüz kusurlarını kapattığı, hem de yadsınamaz cazibesi için her sezon kadınların en çok tercih ettiği kesim oluyor. Size kesinlikle Brezilya fönünü tavsiye etmiyoruz. Saçlarınızın doğal dalgalarının tadını çıkarın. Zaman zaman da dümdüz ve pürüzsüz saçlarınızla şaşırtın!

Bu sene sleek adı verilen sıkıca gerilmiş saçlar podyumlarda sık sık karşımıza çıkmıştı. Biz de hemen işe koyulalım.

Bohem, avangard ya da seksi… Her boydaki saçınızı doğru bilgiyle düzleştirebilirsiniz. Peki işe nereden başlayacağız?

  • Saçlarımız henüz nemliyken her zaman kullandığınız şekillendirici kreminizi sürebilirsiniz. Çok az miktarda köpük kullanmayı da deneyebilirsiniz. Pek çok markanın özel düzleştirici köpükleri bulunuyor. Eğer uslu saçlarınız varsa bunu deneyin. Elektriklenen mat saçlarınız varsa elektriklenme karşıtı saç jellerini kullanın.
  • Özellikle saçlarınız gürse tutamlara ayırmayı unutmayın. Dümdüz bir saç kolay hata gösterir. Bu yüzden özenli olmanız gerekiyor. Saç kurutma makinesinin yuvarlak ucuyla ve en güçlü ayarda saçlarınızı kurutun.
  • Seramik tabanlı bir saç düzleştirici ve bizim tavsiyemiz Bumble and Bumble marka saç düzleştirici krem çok işinize yarayacaktır. Kremi saçlarınızı kurutmaya başlamadan önce uygulayın. Kurutup düzleştirme işlemini de bitirdikten sonra termal korumalı hafif bir saç spreyiyle sabitleyin.
  • Daha sonra ister sezonun favori asimetrik saç modelini uygulayabilir, ister saçlarınızı tamamen serbest bırakabilirsiniz. Eğer uzun bir yüz şekliniz varsa tutamları yanaklarınızın üzerine düşürmeyin.

Peki hangi sorunlarla karşılaşabilirsiniz?

  • Saçlarınız çok gürse ve düzleşmeyeceğinden korkuyorsanız çok güçlü bir kurutma makinesi kullanmalısınız. Büyük bir fırçayla saçlarınızı kuruturken bir yandan fırçalayın. İri dalgalar bu şekilde açılacaktır.
  • Saçlarınıza zarar vermekten korkuyorsanız seçkin kuaför salonlarında satılan bu ürünü kullanın. Saçlarınız için doğal bir kalkan yaratmış olursunuz. (John frieda – frizz ease serum – 21 TL)
  • Eğer dümdüz saçlarla kendinizi çok rahat hissedemeyecekseniz, uçlarına hafifçe hareket verebilirsiniz. Saç düzleştiricinizi kullanarak rüzgar modeli ya da içe doğru nostaljik dalgalar yaratabilirsiniz.