Yakınlarımızın, değer verdiklerimizin dünya evine girdiği düğün sezonu başladı. Sevdiğimiz, değer verdiğimiz bir insanın düğününe giderken baştan aşağı şık olmayı ister insan. Hal böyle olunca da kıyafeti ve makyajı tamamlayan ana unsur saç tasarımı olur.

Düğünlerde saçlarına önem gösteren bayanlar dalgalı maşalı saçlardan uzak dursunlar. Bu saç dalgaları her kuaförde aynı tutturulamasa da çoğu zaman telefon kablosu gibi burgu burgu ve çok nostaljik bir görünüm veriyor. Bu da çok kadınsı ve yaşlı göstermenize neden olur.

Bizim önerimiz;
Saçınızın tamamına zig-zag şeklinde tost yaptırın, bol parlatıcı sürdürün ve saçlarınızı toplayın. Makyajınızı pembe ve şeftali tonlarıyla tamamlayın… Bu makyaj ile saç size genç bir görünüm kazandırırken çok alımlı olmanızı sağlayacak.

Israrla dalgalı saçtan yana bir tercih kullanmak istiyorsanız; tamamen düşük maşa tekniği ile hafifçe dalgalandırılmış saçlarınızı ensede hafifçe toplatabilirsiniz.

Bahsettiğimiz saç modellerini aşağıdaki fotoğraftan inceleyebilirsiniz. 1. ve 2. fotoğraf düşük maşa tekniği ile yapılmış, 3. resim ise zigzag tost şeklinde yapılmış saç modelidir.

Düğün Saç Modelleri