Kadınların daha güzel görünmek için ilk başta yaptığı şeyler saçları ve makyajı ile ilgilenmektedir. Birbirine uyumlu saç ve makyaj harikalar yaratırken, istenmeden de olsa uyumsuz bir seçim yapılabilir.

Bu noktada devreye doğru makyaj ve makyaja uygun saç seçimi devreye giriyor. Cildinize doğru makyajı uygulayarak daha çekici görünebilirsiniz…

Önce gözlerden başlayalım;
Göz şeklinize uygun makyaj yapımı
Küçük gözler
Açık renk farlar gözü daha büyük göstereceği için öncelikle doğru yolda olduğunuzu bilmelisiniz. Renkleri de giysi gibi algılayabilirsiniz. Nasıl koyu renkler sizi zayıf, açık renkler kilolu gösteryorsa farlar da aynı etkiyi yaratır. Gözlerinizin orta kısmına farı uygulayın. Maskarayı ise yalnızca üst kirpiklerinize ve alt kirpiklerinizin ortasına sürün. Bu işlem etkiyi göz bebeğinize yoğunlaştıracak.

Dar göz kapağı
Eye liner ve pastel tonlardaki farı gözün dış köşelerinde yoğunlaştırarak uygulayın ve dikkati bu noktalara çekin. Gözün iç kısımlarını ve göz pınarlarını kendi rengine bırakmanızda fayda var. Bir kat maskara uyguladıktan sonra ikinci katı yalnızca dış kısmındaki kirpiklerinize uygulayın.

Birbirinden uzak gözler
Far uygulamasının kaş altlarından gözün dış köşesine doğru uygulanması temel kural. Bunun kökünde iç köşelere doğruysa daha koyu bir farla gölgelendirme yapın.

Bazen tam makyaj yapmak yerine, hafif makyaj yapmak isteriz. Bu durumlarda ise;

Sadece rötuşa ihtiyaç dyduğunuzda;
Likit fondoten ya da renkli nemlendirici kullanın. İnce yapıları ile kolayca dağılarak cilt tonunuzu düzenlemeye yardımcı olacaklar. Işığı yansıtacak pigmentlere sahip olan bir ürün tercih ederek daha parlak bir sonuç elde edebilirsiniz.

Lekeleri kapatmak istediğinizde;

Köpük formda bir ürün kullanın. Orta derecede kapatıcılık sağlayacak bu ürün, sandığınız gibi kalıp şeklinde görülmeyecek.

Sivilceleriniz varsa ya da cildiniz öğle vaktine kadar yağlanıyorsa;
Yağsız bir fondöteni salisilik asit içeren nemlendiriciyle karıştırarak kullanabilirsiniz. Böylece nemlendirici sivilcelerle savaşırken siz de yağlanmayan, tek renk bir cilde sahip olmuş olursunuz.

Vee dudaklar…

Daha Dolgun dudaklar için;

Dudak kalemi: Dudak renginizle eşleşen bir dudak kalemi ile dudak çevrenize bir hat çekin ve parmaklarınızla bu hattı dağıtın.

Aydınlatıcı: Üst dudağınızın ortasında kalan kıvrıma, hafifçe aydınlatıcı uygulayın. Çıkık olan bu kısmı ışığı daha iyi yansıtarak dudaklarınızda dolgunmuş illüzyonu yaratacak.

Parlatıcı: Dudak renginize en yakın ışıltılı parlatıcıyı alın ve alt dudağınızın ortasına dokundurun. İşte size her kadının sahip olmak istediği dolgun dudaklar…

Ve Saç seçimi…

Eğer gündelik bir saç modeli düşünüyorsanı bu saç modelleri sizler için idealdir.

[nggallery id=10]