makyaj temizlemeMakyajla uyumak, cildinize yapacağınız en büyük kötülüklerden biri herhalde! Gözeneklerin genişlemesine, kirlerin deri içerisine yerleşmesine ve böylece deri altında yağlanmalara, siyah noktalara ve pürüzlere sebep olabilecek kadar büyük bir kötülük!

Makyajını temizlemeye üşenenler için pratik önerilerimiz var. Sadece 30 saniyede bile tertemiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

?

  • Eğer çok kısa zamanınız varsa yüzünüzdeki makyajı çıkarmaya odaklanın ve bezi kullanın. Ancak bu uygulamayı haftada iki kereyle sınırlandırın. Çünkü makyaj malzemelerindeki pigmentler gözeneklere girerek, genişlemelerine neden oluyor. Gözleriniz ve yüzünüz için ayrı mendiller kullanın.

Ürün önerisi:
Nivea Visage Yumuşatıcı Kuru Hassas Ciltler

  • Yüzünüzü temizleyici jelle yıkamadan önce mutlaka makyajınızı çıkarın. Çünkü makyaj, temizleyici ürün tarafından yağın ve kirin çözülmesini engeller. Fındık boyutunda temizleyici jeli, pilli yüz temizleme fırçasının üzerine sürün ve fırçayı 60 saniye yüzünüzde gezdirin. Fırçanın titreşimleri yağın ve kirin daha kolay çıkmasını sağlayacaktır.

Ürün önerisi:
DDF, Revolve 400X, yüz temizleme fırçası ve mikrodermabrazyon liti.

  • Ekstradan birkaç dakika zaman yaratmanız cildiniz için en idealidir. Makyaj ve kiri cildinizden arındıracağınız adımlardan sonra, haftada iki veya üç kere cildinize peeling uygulayın. Ve hergün mutlaka T bölgesi için yağ dengeleyici bir ürün ve cildiniz için nemlendirici sürün.

Ürün önerisi:
Bliss, Pore Perfecting Facial Polish, peeling ve Triple Oxygen+C Energizing Cream, bakım kremi

  • Haftada bir kere (temizleme, yıkama, peeling aşamalarından sonra) detoks etkili bir maske uygulayın. Böylece sağlıklı ve parlak bir cildi korumaya devam edersiniz. Kil ve meyve asitleri içeren bir ürün tercih edin. Bu ikili, gözeneklerinizdeki sebumun dışarı atılmasını ve ölü derilerin çözülmesini kolaylaştırarak daha pürüzsüz bir cilt görünümü sağlayacak.

Ürün önerisi:
Biotherm, Multi Recharge Masque, stres karşıtı yüz maskesi