Krepe Nasıl Yapılır?Saçlarınıza krepe yaparak düşlediğiniz hacimli saçlara kavuşabilirsiniz. Krepe uygulamasıyla farklı saç modellerine kendi stilinizi yansıtabilir ve retro saç modellerini deneyebilirsiniz.

Saç modeliniz ne olursa olsun birazcık krepeyle muhteşem görüneceksiniz!

  • Hacim verici şampuan ve saç kremi

Saçınıza şekil vermeye duşta başlayın! Özel formülüyle saçlara hacim veren şampuan ve saç kremleri mücizeler yaratıyor. Eğer kuru saçlara yönelik bir şampuan ve saç kremi kullanırsanız saçınızın krepesi fazla dayanmaz ve düşmeye başlar. Bu nedenle saçlara volüm veren bir şampuan ve saç kremi kullanmalısınız. Bu sayede saçınızın yağlanmasına ve ağırlaşmasına neden olacak hiçbir ürün kullanmamış olacaksınız.

  • Isı koruması

Isıyla saç şekillendirici aletler kullanacaksanız saçlarınız hala nemliyken ısı koruyuculu ürünler uygulamanız gerekir. Saçlarınız bu sayede daha sağlıklı kalacak. Saçları ısıdan koruyan bu ürünlerin hacim verici özellikte olanlarını kullanırsanız krepeniz daha dayanıklı olacak.

  • Saç kurutma biçimi

Saçlarınıza krepe yapacağınız zaman saçınızı kurutma biçiminiz de önemlidir. Saçlarınızı aşağı doğru eğerek kurutursanız krepe için harika bir hazırlık yapmış olursunuz. Saçlarınız iyice kuruduğunda saçlarınızı düz tutup biraz fönleyerek tarayın. Bu krepe işlemine yardımcı olacak.

  • ve Krepe Atma Zamanı!

Saçlarınızı krepeyle kabartmaya ön kısımdan başlayın ve arkaya doğru gidin. Saçlarınızın hangi kısmının kabarık durmasını istiyorsanız ona göre bir alan belirleyin ve ön kısımlardan başlayarak saçlarınızı krepeleyin. Arkadaki saçlarınızı kabartırken öndeki saçlarınızı da birleştirmiş olacaksınız. Eğer arka taraftan krepe yapmaya başlarsanız saçlarınızdaki krepelerin bozulması çok kolay olur. Eğer saçlarınızın hemen düşmesinden korkuyorsanız krepe sırasında saçlarınıza hafifçe sprey sıkabilirsiniz.

  • Krepeye Devam!

Sıra saçlarınızı kabartmaya geldiğinde korkak davranmayın. Saçlarınızı krepelerken yalnızca saç diplerinizle yetinmeyin ve uçlara kadar krepelemeye devam edin. Bir sonraki bölüme geçerken saçlarınız tek başına hava duracak kıvama gelmeli. Ne kadar kabarık olursa krepeniz o kadar güzel görünecek. Bu aşamada saçlarınız elektrik akımına kapılmış gibi görünse de az sonra baş döndürücü bir güzelliğe bürünecek.

  • Düzeltin

Eğer saçlarınızın çılgın stili hoşunuza gittiyse o şekilde sokağa çıkabilirsiniz ama biz yine de şöyle bir düzeltmenizi öneririz. Saçlarınızı krepeledikten sonra düzeltmenin zamanı geldi. Saçlarınızı krepe tarağınızla ya da başka bir sık dişli saç fırçasıyla yapabilirsiniz. Bu aşamada saçlarınızı bastırmamaya özen göstererek kabarıklığın üzerinden hafifçe tarayın. Amacımız saçınızın karmaşık görünümünü düzeltmek.

  • Sprey

Ve en krepenin olmazsa olmazı saç spreyleri! Saçınızın uzun süre şeklini koruması ve bozulmaması için yüksek sertlik derecesinde bir saç spreyi kullanmanızı öneririz. Böylece saçlarınız rüzgardan ve hareket etmekten dağılmaz.