Cilt tonuna, ten rengine göre saç rengi seçimi çok önemli bir konudur. Hatta saç rengi seçimindeki en önemli unsur olduğunu söylersek yanılmış olmayız. Her ne kadar fotoğraf üzerinde bazı saç renklerini çok beğenseniz de, saç renkleri cildinizi solgun gösterebilir. Bu yüzden cilt tonuna göre seçmeniz gereken saç renklerini sizler için yazıyoruz.

Esmer Tenli Bayanlar
Sarı saçtan kesinllikle kaçınmalısınız. Ancak ten renginiz amber tonlarını tasıyorsa, bakır yada kestaneyi denemelisiniz. Ayrıca küllü tonlarda sizin için uygundur. Daha koyu tenliler sarap kızılı yada mavi siyahı uygulayabilirler.

Esmer Ten Saç Rengi Seçimi

Esmer Ten Saç Rengi Seçimi

Buğday Tenli Bayanlar
Parlak sarı ve platinden uzak durmalısınız. Size uygun saç renkleri, açık kahve, küllü sarı ve bakır kahve tonlarıdır.

Buğday Ten Saç Rengi Seçimi

Buğday Ten Saç Rengi Seçimi

Beyaz Tenli Bayanlar
Çok açık sarı uygun değildir. Altın sarısı, platin, mahagoni veya bakır kızılını denemelisiniz.

Beyaz Ten Saç Rengi Seçimi

Beyaz Ten Saç Rengi Seçimi

Soluk Tenli Bayanlar
Güçlü renklerden ve küllü tonlardan uzak durmalısınız. Çünkü hatlarınızın çok sert görünmesine yada cildinizin olduğundan soluk görünmesine sebep olabilirler. Siz pastel tonları, yumusak sarı, bakır kızılı, fındık kabuğu, orta kahve çikolata kahvesini tercih etmelisiniz.

Soluk Ten Saç Rengi Seçimi

Soluk Ten Saç Rengi Seçimi

Pembe Tenli Bayanlar
Kırmızının hiçbir tonu size uygun değildir. Olduğunuzdan daha kırmızı görünmek istemiyorsanız;sarı, kumral, kestane tonları ve küllü renkleri uygulayabilirsiniz.

Pembe Ten Saç Rengi Seçimi

Pembe Ten Saç Rengi Seçimi