2013 ilkbaharında en çok kullanılacak saç modelleri ve makyaj trendlerine ışık tutalım dedik. Moda haftalarında öne çıkan saç ve makyajları günlük hayatımıza nasıl uyarlarız peki? İşte cevabı.

Aydınlık dudaklar Aydınlık dudaklar
Yeni sezon için Burberry Prorsum tercihi de aydınlık bir yüz canlı dudaklardan yana. Gölgeler ve efeklerle sade dokunuşlarla ve şarap kırmızısı rengiyle buluşuyor. Burberry makyaj tasarımcısı Wendy Rowe çilek ve koyu kırmızı rengini karıştırıp dudakları daha güçlü ve yumuşak gösteren bir renk ortaya çıkarıyor.Su Dalgası Su dalgaları
Makyajda yoğunluğu dudaklarınıza verdiğinizde diğer bölgelere minimalist dokunuşlar yapılması gerektiğini zaten biliyorsunuz. Bu noktada daha ılımlı ve gösterişsiz saçları denemek gerek. Orta ve yan kısımlardan altığınız saç tutamlarını hafifçe dalgalandırmak mesela.Taze yanaklar Taze yanaklar
Her yaşa ve her ten rengine gidecek bir makyaj. Yeni bir kapatıcıyla, şeftali tonlarındaki allığınızı rahat dokunuşlarla yayın. Ultra feminen eleganlık Vera Vang defilesinde kullanılan bu teknikle mümkün.
Buğulu gözler Buğulu gözler
Ateşli, asi ve seksi gözler herkesin de bildiği gibi buğulu göz makyajıyla mümkün. Klasik buğulu gözlerden söz etmiyoruz. Gianfrano Ferré defilesinde gördüğümüz gibi metalik tonlarda grafik gölgeleri dokundurun.
ipeksi dokunuş İpeksi dokunuş
Saçlarınızla gözleriniz rekabet yaşamasını istemiyorsanız ya gözlerinize dikkati çekin ya da saçlarınıza. Ellie Saab ve Gucci defilelerinde saçlar sıkıca taranmış ve toplu kullanılmıştı. Burada önemli olan kirpikleri öne çıkardığınızda saçlarınızın onu gölgede bırakmasına izin vermemek.