Kadınlar kendilerini aynanın karşısında farklı görmek istediklerinde ilk olarak saçlarını değiştirmekle bu duruma başlarlar.  Hal böyle olunca da, saçlarda radikal kararlar vermek gerekebilir. Kadınların çoğu uzun saç kullanır. Saçları kısacık, kulak hizasında veye enseye kadar kısa kestirmek ise çok cesaret isteyen bir işlemdir.

Kötü bir kesim, yüze yakışmayan bir model, saçlar uzayana kadar size işkence yapmaktan başka birşey değildir. Tabiki doğal uzama haricinde postiş benzeri uygulamalar ile bu durum kamufle edilebilir fakat, doğal saçın yerini tutamaz.

Kısa saç, yüz hatları uygun bir kadına çok yakışacağı gibi, yüz hatları uygun olmayan bir kadına ise hiç yakışmayabilir. Fakat, bu zamanlarda gözlemlediğimiz dünyanın dört bir yanında ilgi ile takip edilen sanatçılar, saçlarında bu radikal kararları uygulamaktadırlar. Böylece günümüzün trendini yaratmaktadırlar.

Rihanna, Halle Berry, Emma Watson gibi starlar saçlarını kısacık kestirerek, bu saç modelinin ne kadar güzel olduğunu kanıtlıyorlar. Biz de bu kısa saç modelinden hoşlanan kadınlar için ünlülerin saç modellerinden oluşan bir resim demeti hazırladık. Eğer ki saçlarınızı kısacık kestirmek istiyorsanız bu bayan kısa saç modelleri size fikir verecektir.