Bal Köpüğü Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?Son yılların öne çıkan saç renklerinde biri olan Balköpüğü saç rengini evde kendi yöntemleriyle elde etmek isteyen bayanlar için son derece etkili olan yöntemleri sizlerle paylaşmak istiyoruz. Elbette ki saç renginizin ne olduğu ve hangi tondan balköpüğüne geçiş yapacak olduğunuz kullanacağınız saç boyasında da değişikliğe yol açacaktır…

  • Saçlarınız sarı tonlarında ya da kumraldan daha açık bir ton ise ve siz balköpüğü saç rengini istiyorsanız; Loreal Casting 7.30 balköpüğü (yaklaşık %50′si ), koleston bir tüp 9.3 altın sarısı(yaklaşık %50′i) ve 1 şişe %9 oksidan’ı karıştırarak bir boya elde etmelisiniz. İyice karıştırarak elde ettiğiniz bu saç boyasını saçlarınızın tamamına uygulayın.
  • Saçlarınız çok çok açık bir platin sarısı ise balköpüğü saç boyasını biraz daha artırıp boyanın %70′ini koyabilirsiniz. Altın sarısını da %40 olarak ayarlamalısınız.
  • Eğer saç renginiz kumral ya da açık kahve tonlarında ise; Koleston 9.3 altın sarısı saç boyası, Palette 8.65 Kahve Köpüğü %30 ve yine %9 oksidanı karıştırıp elde ettiğiniz saç boyasını önce uçlara 7-8 dk bekledikten sonra tüm saçınıza uygulayın ve açılana kadar bekleyin. (30-35 dk)
  • Saçlarınız siyah, kızıl veya koyu kahve tonlarında ise kesinlikle kuaförde boyatmanızı öneriyoruz. Çoğunlukla istenen sonuç elde edilemiyor ve saç renginin açılması için bir kaç boyama işlemi gerekiyor. Bu da saçları çok fazla yıpratıyor ve kurutuyor.

Not: Markalar ve oranlar daha önce edinilen deneyimlere göre verilmiştir.