Kısa saçlar bu sıralar oldukça popüler! 1910’lu yıllarda zirveye çıkan ve genellikle çene hizasında olan saçlar, artik daha modern formlarda karşımıza çıkıyor. Küt saçlarda pek çok model mevcutken şüphesiz ki en güzeli asimetrik kesimler…

İster radikal, isterseniz de yumuşak geçişlerde kullanabileceğiniz bu saçları daha yakından inceleyelim, belki de siz de denemek istersiniz….

Asimetrik Kısa Saç Kesim Modelleri Aslında her boyda uygulayabileceğiniz bu kesimde yüzünüze uygun modeli mutlaka bulabilirsiniz. Oval yüzlüler için kısa kesimler sofistike bir görünüm sağlıyor. Rihanna, Victoria Beckham gibi ünlülerin uzun süre kullandığı asimetrik modellerden size en yakışacak olanı seçip, yeni sezona yeni bir stille başlayabilirsiniz….
Asimetrik Kısa Saç Kesim Modelleri Kısa asimetrik kesimlerle ilgileniyorsanız, bilmelisiniz ki bu saç modelinin sırrı uzun bıraktığınız tarafın katlı kesilmesinde… Kendinize yeterince güveniyorsanız, saçlarınızı güçlü bir renge boyayıp, katlı kısımlara gölgeler atmayı düşünebilirsiniz. Bu cesur saçlara cesur renkler çok yakışıyor…
Asimetrik Kısa Saç Kesim Modelleri Bu saç modelini şekillendirmek için, farklı büyüklükteki fırçalara ihtiyacınız olacak. Saçınızın kısa bölümlerinde küçük bir fırça, saçınızın uzun kısımlarını kıvırmak için de daha büyük bir fırça kullanmalısınız. İsterseniz, fırça yerine saç maşası kullanarak da saçınızda harika bukleler yaratabilirsiniz. Daha sonra saçlarınıza parlaklık veren bir sprey sıkarak saçlarınızı şekillendirmeyi bitirebilirsiniz.Asimetrik Kısa Saç Kesim Modelleri Uzun asimetrik kesimler sizi cezbediyorsa, en popüler kesim olan A şekilli, uçlara doğru uzayan kesimleri tercih edin. Bu saç kesiminde saçınızın arka kısmı tamamen küt kesilirken, önlere doğru saçlarınız çene hizasına yada biraz daha uzun bir boyda kesilir. Bu asimetrik kesim düzgün yapıldığında saçınızdaki farklı form göz alıcı olmaya yetecektir.Asimetrik Kısa Saç Kesim Modelleri Bu tarz uzun asimetrik bir saç kesiminiz varsa kusursuz bir görünüm yaratın. Saçlarınızı volüm veren bir şampuanla yıkayın sonra da yuvarlak bir fırçayla tarayarak kurutun. Saçlarınızın uçlarını içeri doğru kıvırın. Pürüzsüz bir görünüm elde etmek için saçlarınızı bir saç düzleştiricisiyle düzleştirin. Bu işlemi yaparken mutlaka ısıya karşı koruyucu bir saç spreyi kullanmayı ihmal etmeyin.