40’lı yaşlarında olan kadınlara yakışan en çok yakışan saç modellerini inceliyoruz. 40’lı yaşlar artık yeni 20’ler oldu.

Kimi zaman dramatik bir görüntü isteriz, kimi zaman sadece doğal görünmek ve öyle bir zaman gelir ki, daha hafif ve dinamik hissetmek isteriz. İşte öyle zamanlarda saçlarımızla ilgili alacağımız kararlar çok önemli. Cate Blanchett, Jennifer Aniston, Jennifer Lopez ve Jennifer Garner’ın da aldığı gibi!

Bakalım orta yaş kadınlarına en iyi giden saç modelleri hangileriymiş!

Cate Blanchett Cate Blanchett
Kısa küt saçlarıyla klasik bir stil sergileyen Blanchett, her zaman şık görünmeyi başarıyor. Saç uçlarındaki minik katlar saçlarını hareketlendiriyor. Klasik bir saç modelinden yanaysanız, saç uçlarını incelterek kısa kestirmeniz yeterli.
Michelle Obama Michelle Obama
Obama, giyim tarzı ve saç modelleriyle tam bir leydi. Trend kıvrımları ve saçlarındaki katlar genç ve dinamik bir görünüm veriyor. Saç kesimi sayesinde saçları daha dolgun gözüküyor.
Jennifer Garner Jennifer Garner
Garner’ın omuz hizası dalgalı saçları çok doğal. Orta boy klasik saçlarını dalgalar sayesinde dolgun saçlara sahip olan Garner olduğundan daha genç de duruyor.

Jennifer Aniston Jennifer Aniston
Saçları çok beğenilen ünlü sarışınların başında gelen Aniston, yıllardır aynı. Uzun saçlarına ara ara uzun katlar vererek kullanan Aniston yıllardır değişmedi. Uzun saçları olanlar için önemli birer detay olan perçemleri de unutmamak gerek.
Jennifer Lopez Jennifer Lopez
Uzun saçlar yaşı belli etmiyor mu dersiniz? Ön kısımlardaki perçemler ve uzun katlar sayesinde yüz hatları daha belirgin gözüküyor. Uzun saçın daha havalı olduğunu düşünen ünlüler vücudunda kamufle etmek istedikleri yerleri saçlarıyla da kapatıyor.