Yıllar boyu saçlarını uzatan kadınlar bir türlü saçlarını kestirmeye kıyamasa da, bir kere kestirdi mi bir daha da kısa saçlardan vazgeçemez. Eğer kendinize yakışan kısa saç modelini bulabilirseniz, bunun rahatlığını ve yarattığı cazibenin keyfini sürmek gibisi yoktur.

2019’un öne çıkan saç modellerine bir göz atalım, belki siz de bir daha vazgeçemeyeceğiniz kısa saç modelini bulabilirsiniz…

ASİMETRİK KESİMLER
2014 Trend Kısa Saç Modelleri
Saçlarınızı ister yandan ayırın ister ortadan ayırın, kentli kadının havalı saçlarına ulaşmanız asimetrik kesimlerle mümkün.

Yandan ayırdığınız saçlarınızda uzun bir perçem bırakabilir ya da ortadan ayırdığınız saçlarınızın uçlarına uzunlu kısalı katlar oluşturabilirsiniz. Saç uçlarına yapılan gölgeler saç modelini daha da belirginleştirecektir.

RETRO DALGALAR
2014 Trend Kısa Saç Modelleri
Blake Lively’nin uzun retro dalgaları hükmünü sürerken, Great Gatsby filmiyle kısa retro saçlar 2017’ye damgasını vurdu. Öyle ki, bu saçlar 2018’de da hiç bir yere gitmiyor. Tek ihtiyacınız bir saç maşası ve bir sprey…

1920’lerin kısa ve nostaljik dalgaları parlak aksesuarlarla birleştiğindeyse, tamamen gösterişe kavuşuyor.

DÜZ ÇERÇEVE
2014 Trend Kısa Saç Modelleri
Çene hizzasında biten keskin bir kesim ve kakül adeta yüzünüzü çerçeveleyerek güzelliğini ortaya çıkarıyor. Güçlü bir imaj yaratan bu saç modelini, elmacık kemiklerini vurgulayan bir makyajla kullanmanızı öneririz. Elbette bu saçların düz saçlara sahip kadınlar için olduğunu söylemeliyiz.

DALGALI KÜT
2014 Trend Kısa Saç Modelleri
Uzun düz saçlarıyla görmeye alışık olduğumuz Karlie Kloss, dalgalı küt saçlarıyla karşımıza çıktığında hayran olmuştuk. İnce yüz hatlarına sahip olan kadınlara çok yakışacağına eminiz.