Sonbahar geldiğinde, herkes makyaj malzemelerine ve renklerine sonbaharın rutin rengini vermeyi çok sever. Gardırobumuzdaki değişiklikle beraber kozmetik ürünlerimizi sonbahar/kış sezonuna uyarlar ve yenileniriz.

Sonbahar öncesi hazırlık aşamasında kendimize yeni ürünler alarak makyajımızda yapacağımız yeni rötüşlere bayılırız.

Kimi bakışlar yazın daha iyidir. Sonbahara uygulamak için birkaç teknik gerekir, size önereceğimiz sonbahar makyajlarıyla gerçekten harika görüneceksiniz. Bu tonlar her kıyafetinize gidecek türden. Buyrun…

2013 Sonbahar Makyaj Renkleri Şeftali
Şeftali rengi sonbahar makyajının en ateşli trendi diyebiliriz. Sonbahar moda endüstrisinin de popüler bir tonu. Şeftali tonları sizi daha genç ve enerjik gösterir. Tabii yüzünüzün tamamını şeftali tonlarıyla boyayın demiyoruz. Pembe ve şeftali tonlarında bir allık ve uçuk şeftali dudak parlatıcınızla ne kadar farklı görüneceğinizi bir düşünün. Merak edenler için duyuralım, şeftali tonları koyu renk saçlarla da iyi gidiyor.


2013 Sonbahar Makyaj Renkleri Gül rengi
Gül rengi yüze hoşluk katan en güzel pembe tonlarından biridir. Pembenin en yumuşak halini dudaklarda ve yaz sezonu boyunca yanaklarda görebiliriz. Pembe sonbahar/kış sezonu boyunca da kullanmak için idealdir. Örneğin lipstickler yüze daha yumuşak ve sade bir hava katar. Makyajda pembe kullanımı genç kadınları daha göz alıcı ve ışıltılı kılar.


2013 Sonbahar Makyaj Renkleri Çikolata kahve
Bu rengin ismi bile karnınızı acıktırabilir, fakat makyajda kullanılması gereken harika bir tondur çikolata kahveler. Sonbahar makyaj trendlerinde popüler olan çikolara kahveler gözlerinizi büyütür ve tatlı bir derinlik katar. Bu renk, her ten rengi ve saç rengine uygun gözkapaklarında eyelinerla birlikte kullanılan harika bir tondur. Kahverengi botlar ve deri ceket gibi sonbahar aksesuarlarıyla da inanılmaz uyum sağlayan bu ton biizm de favorimiz.

2013 Sonbahar Makyaj Renkleri Mor
Mor sonbahar sezonu boyunca en popüler olacak bir renk. Öyle bir sezon geliyor ki, herkes gözkapaklarına mor sürecek gibi. Koyu ve yoğun morları makyaj trendlerinde göreceğimiz sezonda parlaklık ve baskınlık gösterirmek ön planda. Anlayacağınız mor hala aşırı modern duruyor.2013 Sonbahar Makyaj Renkleri Bordo
Yabanmersini sizi sonbahar havasına hazırlayacak tonlardan, sizce de öyle değil mi? Kırmızının koyu ve yoğun tonları sonbaharda etkisini gösteriyor. Taptaze görünümü ve gençliği dudaklarda hissettirecek kırmızının yoğun ve koyu tonları bizimle. Dudakta kırmızı cart, parlak ve hatta gereksiz görünebilir. Fakat bordo ve vişne tonları öyle değil. Ten renginize farklı bir ruh katacağına eminiz.


2013 Sonbahar Makyaj Renkleri Karamel kahve
Bir diğer harika renk de karamel kahve. Evet, daha rengi söylerken bile içimiz kıpırdıyor. Karamel kahveler göz makyajı için ideal. Gold ve karamel kahveyle birlikte kullanacağınız göz makyajınızla tüm bakışları üzerinize çekeceksiniz. Hatırlatalım, sonbahar sezonunun trend saç renklerinden biri de karamel kahve.