2014 kışında kadınların ışıldamasını sağlayan renkler çoktan belli oldu. Bakalım makyaj tasarımcıları göz makyajında hangi renkleri kullanacakmış!

2013 Sonbahar Kış Makyaj Trendleri Kedi gözler
Kedi gözü makyajının yeri ayrı. Rock bir hava veren, kalem ve likit eyelinerla uygulayabileceğiniz kolay bir göz makyajı bu. Kapak kızlarında gördüğümüz bu göz alıcı makyaj sonbaharda yine trend. Hem de rengarenk!

Anna Sui’nin tercihi gibi siyah ve kalın bir eyeliner çekmek. Siz de Monique Lhuillier podyumundaki gibi uzun bir kuyruk yaparak ya da Jason Wu’nun modellerine uyguladığı gibi yumuşak tonları yumuşak gölgelerle dağıtarak kedi gözü makyajı yapabilirsiniz.

2013 Sonbahar Kış Makyaj Trendleri Turuncu gölgeler
Makyaj tasarımcıları gölgeli makyaja bayılıyor. Göz makyajında 2014 kışının favorisiyse gölgeli gözler. Fakat bu kış canlı gölgeli gözler moda! Turuncunun ışıltılı ve gölgeli hali gözlerde olacak. Duru ve değerli görünen bu göz makyajı kirpik kısımlarında yoğun olup kaş hizasına gelene kadar devam ediyor.

Givenchy’de ‘zengin kız’ havası, Prabal Gurung’da kırmızı kahverengilerle karşımızda. Canlı ve yoğun renkleri gölgelerle yumuşatıp dağıtarak ve karıştırarak kullanmanız size düz ve lüks bakışları garantiliyor.

2013 Sonbahar Kış Makyaj Trendleri Kırmızı dokular
Açık ve parlak kırmızı dudaklar ekstrem bir görüntü için ideal. Nina Ricci’nin nar çiçeği mat rujları, Marc by Marc Jacobs’ta ıslak ve daha seksi bir görüntüyle kullanılıyor. Dudakları nemlendirici etkisi olan ve opak olan dudak bazlarını uygulayıp, ikinci bir kat olarak renkli rujumuzu uygulayacağız bu kış.

2013 Sonbahar Kış Makyaj Trendleri Şarap rengi dudaklar
Güneşli havalar sona ermeye başladığında soğuklarda içimizi ısıtacak renklere ihtiyaç duyarız. Onlardan vazgeçemediğimiz olanıysa şarap kırmızısı. Önümüzdeki kış, çılgın, dayanılmaz etkisi olan dudakları Louis Vuitton’da Vera Wang’de ve Miu Miu’da göreceğiz.2013 Sonbahar Kış Makyaj Trendleri Parıltılı gözler
Işıldamayı sevemeyen kadın var mı? Özellikle gözlerdeki vurgularla ışıldamayı sevmeyen? Donna Karan’ın makyaj artisti grili siyahlı krem farı karıştırarak buğulu ve ışıltılı göz makyajı gözlerinize payet etkisi verecek. Chanel’in pul efektli göz makyajı da büyük ilgi görmüştü.2013 Sonbahar Kış Makyaj Trendleri Mor gözler
İlkbahar renkleri yeşil ve maviyse, kışın rengi de mor ve tonları. Koyu, kahverengiye çalan mor gibi tonlar 2014 kışının en önemli trendi. Basit ve yarı saydam görüntüsüyle zarif bir efekt olacak gözlerde. Gucci, Oscar de la Renta, Max Mara şehirli ve sofistike kadını yarı saydam haliyle sunuyor.