Pastel renklerin soluk durduğunu, klişe bir tatlılık verdiğini düşünüyorsanız size bunun aksini kanıtlamamıza izin verin. Kırık beyaz, sezonun trend regni mint yeşili, uçuk maviler, şeker pembeler ve şampanya rengi gibi tonların tırnaklarda, dudaklarda ve göz makyajında nasıl güzel durduğuna birlikte bakalım.

2013 Pastel Makyaj Trendleri Gözler ve dudaklar
Bu trende uyacağım diye kendinizi sınırlamayın. Dudaklarınızda ve göz makyajınızda aynı anda pastel tonları kullanabilirsiniz. Mint yeşili göz kalemi kullanarak canlı bakışlar yaratabilir, turuncunun en duru halini mat bir rujla dudağınıza uygulayabilirsiniz.
2013 Pastel Makyaj Trendleri Işıltılı göz kapakları
Göz kapağınızda pastelin gücünü gösteren bir makyaj deneyin. Mint yeşili boyadığınız göz kapaklarınızı swarovski parıltılarla kedi gözü makyajındaki gibi şakaklarınıza doğru uzatıp, göz makyajınızı gölgeleyerek sonlandırın.
2013 Pastel Makyaj Trendleri Küçük bir dokunuş
Naturel bir görüntüyü küçük bir renklendirmeyle de sağlayabilirsiniz. Siyah çektiğiniz eyelinerı göz pınarlarınıza mint yeşil uygulamasıyla sonlandırabilirsiniz.

2013 Pastel Makyaj Trendleri Pespembe dudaklar
Pastel pembeden kastımız sadece toz pembe değil. Pembenin canlı ve yoğun hali de var bu sezon. Yüzünüze ışık saçacak pembe dudak makyajını deneyin.

2013 Pastel Makyaj Trendleri Gölgeli kaşlar
Makyaj artisti Tom Pecheux, 2016 ilkbahar makyaj trendi olan pastelliği sevenlerden. Göz makyajında kullandığı pastel efektleri ‘gölgeli’ uygulamayı tercih eden Pecheux, sıradan bir metoddan kaçınıyor. Mint yeşili trendini tamamen yansıtmak yerine, yakın pastel tonlarıyla harmanlayıp uygulamanın ne kadar özel göründüğünü kanıtlıyor.