Renk pantonesinde yılın rengi maviler. Zümrüt maviler makyaj koleksiyonlarındaki yerini çoktan aldı. Ünlü kadınlar da bu trendi bakışlarında gösteren ilk isimler oldu tabii. Şimdi o bahsettiğimiz ünlülerin göz makyajlarındaki mükemmelliği ve eksikleri inceleyeceğiz. Bakalım gök mavisi bakışlar ve daha özgür bir makyaj sunan tonları siz kendinize nasıl uygulayacaksınız!

2013 Mavi Göz Makyajı Modası Cara Delevingne
Delevingne’in kedi gözleri gök mavisi farla gölgeli bir görünüm alıyor. Aydınlık bir yüzü olan Cara’ya ne yazık ki, bu bakışlar olmamış. Profesyonel tasarımcıların tavsiyesine göre mavinin tonlarına ve kullanıma çok dikkat etmek gerek. Cara, bu transparan turkuaz maviyle yorgun ve bıkkın bakışlar sergiliyor. Daha aydınlık kremsi ve daha yoğun bir mavi Cara’da harika durur.


2013 Mavi Göz Makyajı Modası Carly Rae Jepsen
Jepsen’ın kıyafeti ve saçları oldukça koyu. Diğer yandan makyajı da bir o kadar aydınlık bir mavi. Şarkıcı bu haliyle tam anlamıyla harika. Makyaj tasarımcılarının yorumlarına göre Jepsen’in mavi göz makyajı gece için muhteşem bir seçim. Makyajındaki gümüş dokunuşlar onu aydınlatıyor ve iyi bir iş çıkarıyor.2013 Mavi Göz Makyajı Modası Hayden Panettiere
Bu sevimli saç stili yeterince dikkat çekiyor zaten. Panettiere, hafif bir göz makyajıyla işi tamamlıyor. Mavi gözlemini göz kapaklarına ince bir şekilde uygulayarak harika bir görüntü elde ediyor. Yaz trendlerine göre makyörler bu mavi eyelinerların taptaze gösterdiğini savunuyor. Bazen sadece mavi bir göz kalemi parıldamanız için yeterli.2013 Mavi Göz Makyajı Modası Marion Cotillard
Mavi gözlere mavi göz makyajı olmaz diyenler Cotillard’ın gözlerine hayran kalacak. Mavi far ve mavi göz kalemiyle mavi gözlerini buluşturan Cotillard, şık ve çok farklı görünüyor. Makyaj tasarımcılarının yorumlarına gelecek olursak da Cotillard için diyecek kötü birşey yok. Bu buğulu mavi gözler bakışlarına derinlik katıyor. Sonuçsa romantik, muhteşem ve başarılı.


2013 Mavi Göz Makyajı Modası Nicole Richie
Richie 60’ların saç modeli ve stiline uyan bir göz makyajı tercih etmiş. Göz makyajında mora çalan bir mavi tonu tercih eden Richie, ‘balık bakışı’ vurgusuyla göz kapaklarını yarıya kadar boyamış. Makyörlere göre Richie, elbisesiyle makyajını bir örnek yapmak için göz makyajında mora çalan bir mavi rengini tercih etmesi oldukça hoş. Fakat buradaki esas nokta kontrastlığı yakalamakta. Güzel yıldız da bunu, siyah eyelinerıyla elde ediyor. Çünkü bu vurgu çok önemli.