2013 makyaj trendleri2018 ilkbahar-yazında sade ve doğal makyaj yapacağız. İşte New York’tan Paris’e Marc Jacobs, Donna Karan, Burberry, Gucci, Roberto Cavalli ve Chanel başta olmak üzere podyumlardaki makyaj trendleri.

Gözler ön planda
Gözler yine ön planda. Buğulu göz makyajının yanı sıra rengârenk gölgeler de bakışları daha çarpıcı kılıyor.

Nasıl uygulamalı?
Siyah eye-liner ve siyah kalemi daha belirgin çekmeye hazır olun. Ayrıca farklı renk paletleriy le gözlerinize gölgeler yapmayı unutmayın. Farklı tonlardaki farlar işinize çok yarayacak. Özellikle deniz mavisi gibi tek bir tonla tüm göz çevresini çerçeveleyerek makyaj yapılabilir.

Mat dudaklar
Yeni sezonda parlak dudakların yerini mat dudaklar alıyor. Kırmızı ve bordo sezonun en çarpıcı renklerinden. Koyu kan renginde kırmızılar, beyaz bir ten rengi ve hafif göz makyajı imaj olma yolunda.

Nasıl uygulamalı?
2018’de teninize uygun bordo ya da kırmızı mutlaka edinmelisiniz. Özel gecelerde cesaretinizi dudaklarınıza yansıtmalısınız.

Pürüzsüz ciltler
2017 yaz defilelerinde modellerin pürüzsüz ciltleri dikkat çekti. Heykelsi tenler ve solaryuma “Hayır” diyen taş bebek gibi ciltler, yüz makyajı için ipuçları verdi.

Nasıl uygulamalı?
Teninize uygun fondöten ve pudrayla yüzünüzü pürüzsüz gösterebilirsiniz. Cildinize zarar vermeyen ürünler tercih edin, her ay cilt bakımı yaptırmayı ihmal etmeyin.

Kalın kaşlar
2016’da kaşlar doğal haline dönmüştü, 2017’de de doğal ve kalın kaşlar yine ön planda. Unutmayın güzel bakışların sırrı güzel kaşlardan geçer. Geçen yıl başlayan kalın kaş modası bu sene de aynen devam edecek.

Nasıl uygulamalı?
En pratik ve yaygın yöntem kaş kalemi… Kaş renginizden bir ton açık bir kaş kalemini kılların çıkış yönüne doğru sürün ve tarayın. Daha gür bir görünüm için pudra ya da göz farı kullanabilirsiniz.