Baharın gelişiyle birlikte renkler çevremizi sarar. Cıvıl cıvıl tonlarda kıyafetler, makyaj stilleri her bahar karşımıza çıkar. 2013 yılının trendi ise; mor!

Mor makyajın detaylarına geçmeden önce, bu yıl aynı zamanda parlak cildin ve nötr dudakların da moda olduğunu hatırlatalım.

Mor makyajı pembe, yeşil ve maviyle birlikte kullanabilirsiniz. Ayrıca tırnaklarda mor kullanmayı da unutmayın. Lila, fuşya, mor, leylak gibi morun değişik tonlarını kendi içinde kombine edebilirsiniz.

mor dumanlı göz makyajı Mor Dumanlı Göz Makyajı Yapımı
Dumanlı göz makyajını mor tonlarda uygulamak, 2013 baharında sık sık göreceğimiz bir teknik olacaktır. Bunun için öncelikle yüzünüze nemlendiriciyi sürün. Teninize uygun olan tonda bir kapatıcıyla cilt bazını tamamlayın.

Kaşlarınızı fırçalayarak şekil verin ve boşlukları kahverengi kaş kalemi ile doldurun. Koyu pembe bir farla göz kapağınızın üzerini boyayın. Dış ve iç köşeleri koyu mor bir farla renklendirin. Göz altlarına da koyu mor far sürün.

Üst kirpik diplerine siyah sıvı eye liner çekin. Kirpiklerinize bolca siyah maskara sürün. Yanaklarınızı pembe tonlarda bir allıkla renklendirin. Dudaklarınızı leylak rengi bir dudak kalemiyle çerçeveleyip, aynı tonlardaki bir rujla boyayın.

buğulu mor Buğulu Mor
Önce teninizi bej renk bir kapatıcıyla düzgün biçimde kapatın. Çok mat olmayan fondöten veya kapatıcı kullanın. Bu yıl ciltlerde parlama yaşanacak. Göz makyajınıza başlarken hem alt, hem üst kirpiklerinizin diplerini siyah göz kalemiyle boyayın.

Koyu mor tonlarda bir göz farını göz kapaklarınıza sürdükten sonra parmaklarınızın veya yarım uçlu fırçanın yardımıyla far ile kalemin iç içe geçmelerini sağlayın.

Göz kapağınızın üstünde renkleri iyice yayın. Kirpiklerin altına doğru aynı rengin açık tonlarının geçişini yaşatın. Kirpik altlarını beyaza yakın bir bej ile aydınlatın. Göz altlarınızda da aydınlatıcı kullanabilirsiniz.

Allık olarak koyu pembe tonlarını tercih edin. Dudağınızda ise çok açık pembe bir parlatıcı kullanın. Ayrıca göz farınızın tonlarında oje kullanarak, bütünlüğü sağlayabilirsiniz.