Vişneden rozeye, şarap renginin tüm tonları podyumları sardı. Ünlü kreatif makyaj direktörü Sam Fine, şarap renginin tüm ten renklerine uygun olduğunu ve herkesin kolayca benimseyebileceiğini söylüyor. Buna karşın, makyaj sanatçısı Kate Lee, çılgın bir ‘rock star’ a dönüşmemek için uygulanan tonun koyuluğunu iyi ayarlamak gerektiği konusunda uyarıyor.

İşte bu nedenle biz de sizin için, yaşınıza en uygun tonu seçmenize yardımcı olacak seçenekleri bir araya getirdik.

20’li-30’lu yaşlardaysanız :
Genç olduğunuz sürece tüm tonları özgürce kullanma hakkına sahipsiniz. Özellikle derin ve koyu tonlarla çok daha çekici görünebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken unsur ise; koyu tonlarla dudaklarının yeterince dikkat çekeceği için gözlerinizi mümkün olduğunca yalın bırakmalısınız.

Önerdiklerimiz:
Rouge Dior in Fantastic Plum
ILIA Lip Gloss in Gypsy
Maybelline ColorSensational Lipcolor in Deepest Cherry

40’lı ve üzeri yaşlardaysanız:
‘Şarap rengi yaşlı gösterir’ diye duyduysanız hemen bu sözü bir kenara bırakın ve bu güçlü rengi cesurca uygulamaya başlayın.Açık tonlar sizin için daha uygun olacaktır; örneğin pembe şarap!

Öncelikle dudaklarınıza bir fırça yardımıyla nemlendirici bir krem lipstick, ardından tam ortasına rujunuzun rengiyle kontrast oluşturacak bir renk sürün. Böylece daha dinamik bir görünüm kazanacaksınız.

Önerdiklerimiz:
Edward Bess Ultra Slick Lipstick in Night Romance
Tarte Glamazon Pure Performance 12-Hour Lipstick in Playful
Chanel Rouge Coco in Caractère