2019 podyumları sadece tasarım değil, makyaj ve saç trendleriyle de çok zengindi. Her zevke hitap eden yepyeni akımların şimdi hayata geçme zamanı! En beğendiklerimizi sizin için seçtik. Naturel makyajlar, dağınık saçlar 2019 trendleri arasında yer alıyor. Makyaj ürünleri ise, mat fondötenleri pudralar, gözlerde pastel ve açık tonlar popüler.

Armani Prive
Makyaj yapılmamış gibi doğal ve sağlıklı bir görünüm bu sene sıklıkla karşımıza çıkıyor. Göz kapaklarında pastel ve açık tonlar kullanılarak çok etkileyici bir görünüm kazanılmış. Siz de bu sene mat fondötenleri tercih edin. Pudra kullanın. Oval bir yüzünüz varsa allığa ihtiyacınız kalmayabilir. Mutlaka yeşil bir göz farı almayı da unutmayın.

Giambattista Valli
Bu sene kaşlar doğal ve kalın görünümüne geri döndü. ‘Sade bir yüzde vurucu bakışlar’ anlayışı koyu renk rujları da bitirdi. Kalem kaşlardan vazgeçmenin tam zamanı!


Elie Saab
Efsanevi model Tiffany’i anımsatan örümcek kirpikler bu senenin göz makyajı trendlerinin ilki oldu. Takma kirpikler bu sene serbest! Bir değişiklik yapmak isterseniz ipek kirpikler kullanabilirsiniz. Saç renginizi değiştirmişsiniz gibi farklı görüneceksiniz!

Christian Dior
Geçtiğimiz günlerde size makyaj bölümümüzde kedi gözünün tarifini vermiştik. Çünkü bu makyajı mutlaka denemeniz gerekiyor! Gözleri anında belirginleştiren bu makyaj için likit eyeliner kullanın. Düşük göz kapaklarınız varsa yukarı doğru, gözleriniz iriyse kirpik çizgisinde, birbirine yakınsa göz kapağınızın ortasından başlayarak kullanın.

Versace
Gözlerde sonsuz bir derinlik var. Dumanlı göz makyajını bu sene daha yoğun olarak yapabiliriz. Göz kenarlarında derinlik yaratmak için tabana sürdüğümü herhangi bir doğal tona siyah ekliyoruz.

Valentino
Saç trendlerini de daha önce saç bölümümüzden takip etmiştiniz. Bir hatırlatma yapalım: Bu sene saçlar çok özgür! Sade bir atkuyruğunu kurdelelerle süsleyebilirsiniz.

Versace
Dominatriks atkuyruğunun da unutulduğunu iddia edemeyiz. Yüzünüz kemikliyse mutlaka deneyin.

Armani Prive
Topuzlar da çok çeşitli ve doğal… Bohem akımından etkilenen saçlarda asi bir ruh var.


Christophe Josse
Örgüler de retro akımla 2019’ye savruldu. Hem topuz, hem de atkuyruklarında bu sene örgüler var. En güzel modellerin nasıl yapılacağını yine saç bölümümüzden öğrenebilirsiniz.