2019 yılına gireceğimiz şu günlerde, 2019 yılına ait saç modelleri de oluşmaya başladı. Özellikle tüm ünlü isimlerin katıldığı yabancı gala gecelerinde, partilerde bu modayı takip etmek mümkün. Yabancı ünlülerin saç stilistleri, saç trendlerine yön veren isimler olduğundan dolayı, 2019 saç modellerini ünlülerden takip etmek hiç de zor değil…

2011 yılında olduğu gibi, 2019 yılına da at kuyruğu saç modelleri damga vuracak. Bu yıl çokça karşılaştığımız ve okuyucularımızla paylaştığımız 2011 at kuyruğu saç modelleri, tarz değiştirerek daha gergin ve keskin hatlara sahip.

Marc Jacobs sonbahar defilelerinde karşımıza sıkça çıktıktan sonra atkuyrukları asileşti. Sert ve seksi kadınların saç modeli podyumlardan sonra, sokaklarda… Kısa saçların moda olduğu yeni sezonda uzun saçlıları şımartmak için daha güzel bir yöntem olamaz! Hatta kısa saçlılar bu durumu biraz kıskanabilir.

Peki bu model nasıl yapılır?

Saçlarınızın dümdüz olması gerekiyor. Seramik tabanlı saç düzleştiricilerden yardım alın. Daha sonra saçınızı gergin bir şekilde başınızın tepe noktasından toplayın. Çengelli lastik tokalar atkuyruğunuzu tam istediğiniz noktada sabitlemenizi sağlayacaktır. Topladıktan sonra saç spreyiyle uçuşan telleri yatırın. Tokanın etrafını kendi saçlarınızla kapatabilirsiniz.

Bu model yüzünüzün tüm hatlarını ortaya çıkardığından özellikle allık ve pudraya ihtiyacınız var. Cildinizi pürüzsüzleştirin ve kemiklerinizi belirginleştirin. Kırmızı halıya bile yakışacak kadar iddialı bir model…

İsterseniz bu sezonun bir diğer trendi olan taçlarla da saçlarınızı Kate Moss gibi süsleyebilirsiniz.

Siz cesur ve çekici bir kadınsınız, bu saç modelini mutlaka siz de deneyin.