2010 Sonbahar Kış Saç Modelleri

P&G Beauty’nin sezonun moda akımlarını belirleyen trend raporu, 2010 Sonbahar Kış sezonunda sade, yalın ve mütevazı saçların hakim olacağının altını çiziyor.

Geçtiğimiz sezon moda olan modern ve saçlarda iddialı ifadeler, bu sezon daha mütevazı ve daha sessiz. Daha doğal saç modellerine tanık olacağımız 2010 Sonbahar Kış sezonu için Pantene Global Saç Güzellik Elçisi Sam McKnight, “Bu sezon geçen sezon yaptıklarımızın tam tersi” diyor ve belirlediği 4 trendi şöyle açıklıyor:

  • Küt Görünümlü Saçlar
  • Maskülen
  • Feminen
  • Gece Yarısı Sahnesi ve Doğa Tanrıçası

İşte 2010 Sonbahar Kış Saç Modelleri

Küt görünümlü saçlar

Küt görünümlü saçlar

Saçın, başın tepesinde olmadan toplandığı saç modeli ile uzun saçlar için kesim gerektirmeyen bir görünüm elde ediliyor. Rahat şekillendirilmiş görünümüne rağmen elde edilen bu saç modeli, köklere biraz hacim veren mükemmel bir fön uygulaması gerektiriyor. Saça önce fön çekilip daha sonra arkaya doğru taranıyor ve saçın uzun kısımları toka ile tutturularak daha arkaya taranmış küt saç görünümü elde ediliyor.

Maskülen - Feminen


Maskülen/Feminen

Saçların, saç köklerine yakın şekillendirildiği ve önden bakıldığında kısa erkek saç stillerine benzediği modellerle kendini gösteriyor. Önden kısa maskülen saç ve arkadan da feminen romantik saç kombinasyonunu elde etmek için saç, üst ve alt iki kesit olarak örülüyor, yanda aşağıdan taranıyor ve sonra örgüler başın arka tarafına sarılıyor ve sabitlemek için toka ile tutturuluyor. Ya da saç çizgisinden başlayarak saç arkaya doğru çekiliyor, saç köpüğü ve serum kullanılarak başa yapıştırılıyor ve uzun kısımlar hareketli bırakılıyor.


Gece yarısı sahnesi

Gece yarısı sahnesi

Saçın rengi ne olursa olsun bu sezon ışıltılı saçlar ön planda… Saç, rengi ne olursa olsun fark ediliyor. Yukarıya doğru kıvrılarak toplanmış modeller, süper model stillerini çağrıştırıyor. Geriye doğru şekillendirilmiş, ensede bağlanmış, geniş siyah saç bantları ile süslenmiş saçlar ile çok gösterişli ve şık bir görünüm yakalanıyor.

Doğa tanrıçası

Doğa tanrıçası

Uzun, son derece zarif, düz saçların mükemmelliği bu sezonun modern feminenliğinde en güçlü ifadelerden biri… Saten dokusuna sahip, dümdüz saçlar ve ışıltılı saçlar, podyumda serin bir rüzgar estirerek modern tanrıçaların da eğlenebileceklerini ispatlıyor.